نویسنده : مهدی سعیدی کیا ، بهارک اعتمادی
قیمت :22000 تومان

انتشارات :  آها

تعداد صفحات : ۱۴۴
نوبت چاپ : هشتم 1398

شابک :  8_0_94432_600_978

خرید کتاب

حوزه سرپرستی یکی از چالش برانگیزترین حوزه های مدیریت به شمار می آید. چرا که سرپرست از یک طرف باید همنوا با مدیریت عالی سازمان به دنبال آرمان ها و اهداف ایده آل باشد، از سوی دیگر خود را با واقعیت ها و مشکلاتی که گریبان گیر اجرا هستند؛ وفق دهد.

سرپرستان در انجام وظایف خود فرایندی را دنبال می کنند که شامل اجزایی همچون برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و کنترل، انگیزش، ارتباطات، هدایت و تصمیم گیری است. مجموعه این فعالیت هاست که سرپرستی را شکل می دهد و هماهنگی و نیل به هدف ها را میسر می سازد.

فصل اول درس در خصوص مفهوم سرپرست و سرپرستی اختصاص دارد که تلاش شده است با بهره‌گیری از مفاهیم مدیریتی، ذهن مخاطب را نسبت به این موضوع آشنا ساخته و همچنین ویژگی‌های یک سرپرست موفق و سبک‌های مختلفی که یک فرد می‌تواند برای سرپرستی انتخاب کند را بیان نماید. همچنین در فصل دوم به موضوع مسئولیت و اختیار، نقش سرپرست در حوزه سازماندهی و سپردن کار به دیگران یعنی تفویض اختیار پرداخته شده است. در فصول بعدی درس نیز به موضوعاتی از جمله هدایت، تعریف کنترل، فرآیند و انواع کنترل و به ویژه به مسائل کنترل کیفیت و ابزارهای آن و موضوع انگیزش کارکنان، و موضوع  ارتباط مؤثر پرداخته شده که سعی شده است، مسائلی که یک سرپرست در ارتباط با کارکنان و کارگران از یک سو و مدیران از سوی دیگر مواجه است را به رشته تحریر درآورد. در فصل پایانی درس نیز با ارائه موضوع بهبود و شرایط محیط کار، ایمنی و بهداشت محیط کار مطرح شده است.لازم به ذکر است این کتاب براساس سر فصل های مصوب شورای برنامه ریزی درسی علمی- کاربردی تهیه و تنظیم شده است.

دیدگاه‌ها  

0 #3 Omid Golestani 1397-03-29 06:25
❤️❤️❤️
نقل قول کردن
0 #2 رحمان 1397-02-17 17:08
:o Q
نقل قول کردن
0 #1 امیرلشگری 1397-02-17 14:14
به نقل از تست:
test test

:-* :-*
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید